Holiday Villa Kalkan Seçiminde Dikkate Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Holiday Villa Kalkan Seçiminde Dikkate Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Holiday Villa Kalkan seçiminde öncelikle villanın bulunduğu bölgenin güvenli ve huzurlu olması önemlidir. Araştırma yaparak, bölgedeki suç oranlarını inceleyin. Ayrıca villada güvenlik alarm sistemi bulunmalıdır. Hırsızlık veya yangın durumunda sizi uyaran bu sistemler, tatil güvencenizdir. Villa çevresinin iyi aydınlatılması, gece dışarıda meydana gelebilecek olumsuz durumları engeller. Kapı ve pencerelerde sağlam kilitler kullanılmalıdır. Villanın anahtarınınsa sadece sizde olduğundan emin olun. Tatilde herhangi bir acil durumla karşılaşmanız halinde ne yapmanız gerektiğini önceden bilin ve gerekli önlemleri alın. Villada temel ilk yardım malzemelerinin bulunduğunu kontrol edin. Villanın sigortalı olup olmadığını öğrenin ve gerekirse ekstra seyahat sigortası yaptırın. Havuz alanının çocuklar için güvenli olduğundan emin olun; çevresinde düşmeye karşı koruma sağlamalıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Holiday Villa Kalkan Yöresinde Düzenlenen Etkinlikler ve Festivaller Nelerdir?

Holiday Villa Kalkan yöresinde düzenlenen etkinlikler ve festivaller; Meis (Kastellorizo) Festivali, Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, Likya Yolu Ultra Maratonu, Kaş Lycian Festivali, Patara Millî Parkı etkinlikleri, Kalkan kıyılarında yelken, sörf, dalış ve tekne turları gibi çeşitli deniz etkinlikleri, her hafta düzenlenen yerel pazarlar, yöresel ürünler ve el sanatları alışverişi, Xanthos, Letoon, Myra ve Patara'yı ziyareti ve doğa yürüyüşleri şeklindedir. Ayrıca bütün bu etkinliklere ek olarak Kalkan restoranlarında yöresel lezzetlerin tadını çıkartarak, Türk mutfağı ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

Holiday Villa Kalkan Çevresinde Ailelerin Katılabileceği Aktiviteler Nelerdir?

Holiday Villa Kalkan çevresinde bulunan Kaputaş Plajı’nda denize girip güneşlenebilir, ailece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Patara Antik Kenti’ni gezip ardından Patara'nın geniş kumsalında denizin tadını çıkartabilirsiniz. Ailenizi doğayla iç içe bir maceraya çıkarmak için Saklıkent Kanyonu'nda yürüyüş yapabilirsiniz. Xanthos Antik Kenti’ni gezerek Likya medeniyetinin önemli merkezlerinden biri olan Xanthos'ta tarihi yapıları keşfedebilirsiniz. Kalkan ve çevresini keşfetmek için düzenlenen tekne turlarına katılabilir, güzel koylarda yüzme molaları verebilirsiniz. Kalkan sahilinde dalış veya şnorkel ile denizin altındaki zengin yaşamı keşfe çıkabilirsiniz. Bisiklet ile doğa turu yaparak hem spor yapabilir hem de güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ailece yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz restoranlar ve kafelerde Türk mutfağı ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz.