Dermokozmetik Ürünler Nelerdir?

Dermokozmetik Ürünler Nelerdir?

Dermokozmetik Ürünlerin Kullanımı

Dermokozmetik ürünler cilt ve saçlı cilt üzerinde kullanılmak üzere özel olarak üretilen, güvenirliği ve etkileri yapılan testler sonucunda kanıtlanmış olan ürünlerdir. Kozmetik ürünlerinden farklı olarak dermokozmetik ürünlerin tedavi edici özellikleri bulunmakla beraber eczane kanalları ile dağıtımları yapılmakta ve cilt doktorları tarafından reçete edilebilmektedir. Bunun nedeni bu ürünlerin güçlü etken maddelere sahip olması ve uygulanan testler ile güvenirliklerinin kanıtlanmış olmasıdır. Dermokozmetik ürünlerin büyük bir bölümü tedavi amaçlı ürünler olup bir bölümü de koruyucu etkili ürünlerdir.

Anti-aging ürünler koruyucu grup içerisinde yer alan ürünlerdendir ve dermokozmetik sektörünün en çok satılan ürünleri arasında üst sıralarda bulunmaktadır. Bu ürünlerin temel kullanım amacı cildin elastik yapısını koruyarak yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önlemektir. Yaşlılık belirtileri ortaya çıktıktan sonra kullanımına başlandığı takdirde üründen sonuç alınması çok daha zorlu olacağı için bu tip ürünlerin 25 yaşından sonra kullanıma başlanması önerilmektedir. Bu ürünler belirli yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanmakta olup doğru yaş grubuna ait olan ürünler seçilerek kullanılmalıdır. Erken yaşta anti-aging ürünlerinin kullanımı cildin gençliğini korumasını kolaylaştırırken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını da olabildiğince geciktirmektedir. Ancak bu tip ürünleri kullanırken mutlaka bu alanda hizmet sunan güvenilir markalar tercih edilmeli ve bu ürünler faturalı olarak satın alınmalıdır.

Cilt Rahatsızlıklarına Uygun Dermokozmetik Ürünler

Bu ürünlere ek olarak akne ile mücadele konusunda da üretilen pek çok bulunmaktadır. Bu ürünlerin bazıları sivilcenin oluşumunu engellemek amacı ile kullanılırken bir bölümü ise sivilce oluşumunu engellemek adına kullanılmaktadır. Bu nedenle yağlı cilt yapısına sahip olan ya da ergenlik dönemi gibi yoğun sivilce problemleri yaşayan kişilerin kullanımı tavsiye edilmektedir. Ancak bu ürünlerin kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde ve tavsiyesi ile gerçekleştirilmelidir. Böylelikle üründen alınacak fayda en üst seviyeye çekilirken aynı zamanda yanlış ürün kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yan etkiler en alt seviyeye çekilecektir. Saçlı deri için üretilen dermokozmetiklerin büyük bir bölümü saç dökülmesi ile mücadele edilmesi amacı ile pazarlanırken bi bölümü ise saçların daha canlı görünmesi, kepek ve yağlanmanın önlenmesi gibi sorunlar için üretilmektedir.

devaevi.com