Çürük Dişler Ağrı Yapar Mı?

Çürük Dişler Ağrı Yapar Mı?

Çürük dişler çürük başlar başlamaz ağrı yapmaz. Ağrının en çok yaşandığı an, çürüğün sinir köklerine dayandığı andır. Bu süre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin bazılarında diş ağrısı başlar ve bir süre devam eder. Sonra ağrı kesicilerle ile hafifler ve birden geçer. Bu durum dişlerinizde iltihap ve apsenin başladığını gösterir. Enfeksiyon diş eti kenarlarında çoğalmaya başlar ve ağrılar tekrar başlar. Diş çürüğü ihmal edilmemeli. Bu yüzdendir ki, diş kontrollerinin 6 ayda bir düzenli olarak yapılması gerekir. Diş hekimleri bu konuda her ne kadar bilgilendirse de hastalar diş tedavisinden korkup hep ertelemeyi tercih ederler. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kanal Tedavi Zor Mu?

Kesinlikle tedavinin zorluğu yok. En geç 15 dakika süren tedavi ile diş köklerinizdeki tüm çürük ve bakteriler temizlenir. Bakteri temizlenmesi için önceden antibiyotik kullanımı gerekebilir. Tedavi öncesi hastaya lokal anestezi yapılır ve hasta hiçbir şey hissetmez. Kanal tedavi bittikten sonra da dişteki boşluklara geçici dolgu yapılır. Hastanın ölçüleri alındıktan sonra bir kaç gün içinde dişinize uygulanacak gerçek dolgu ve kaplamalar takılır.

Kanal Tedavisi Fiyatları


Kanal tedavisi, diş tedavileri içinde en uygun ve en kısa süren tedavilerden birisidir. Tek seansta tedavi tamamlanır. Bundan sonraki tedavi süreci hastanın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun devam eder. Hangi kaplamanın yapılacağı, hangi renk tonunda olacağı belirlenir. Kanal tedavi sonrası genel olarak zirkonyum kaplama tercih edilmektedir. Çünkü hem dayanıklı hem de estetik açıdan en iyi kaplamadır.