Plaket Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Plaket Nedir? Özellikleri Nelerdir?

İş yerlerinde çalışanların yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı ya da derslerinde başarılı olan öğrencilere verilen plaket kişiye teşekkür ve tebrik etmek amacıyla verilen bir onur ödülüdür. Sporculara ve sanatçılara da verilen plaket kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Büyük bir özen ve itinayla plaketleri hazırlayan firmalar sayesinde istediğiniz özelliklerde ürün siparişi verebilirsiniz. Plaket üzerine kişinin adı soyadı, okulu, tarihi, şirket ismi ya da logosu gibi bilgiler sıcak baskı tekniği kullanılarak yazdırılır. İsteğe göre bazı plaketlerin üzerine kişinin fotoğrafı da resmedilebilir. Yazılar renkli olarak yapılabilir. Yazılar kabartma ya da lazerle yontma işlemi yapılarak uygulanır. Cam ve metal kullanılarak yapılan plaketlerin üzerine tebrik dileklerinizi yazdırabilirsiniz.

Plaket Çeşitleri

Klasik plaketlerin yanı sıra kristal ve metal tabak plaket çeşitleri bulunmaktadır. Metal ve gümüşten yapılan metal tabak plaketler görünüşleri ile dikkat çekici özelliğe sahiptir. Kristal gibi özel malzemeler kullanılarak ve ince elişçiliği ile tasarlanan kristal plaketler çeşitleri arasında yıldızlı, fasetli, kalpli, figürlü, kumlu ve vip yer alır. Ayrıca özel tasarımlara sahip olan kristal plaketleri sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. İstanbul'un simgesi olan Kız Kulesi figürlü plaket ile mikrofon figürlerinin kullanıldığı özel ürünleri çok uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Kumlu Kristal Plaketlerin Farkı Nedir?

Değer verdiğiniz kişilere, sanatçılara, sporcu ya da başarılı kişilere özel bir hediye olarak verilmek üzere tasarlanan kumlu kristal plaketler ince işçilik ile üretilir. Kristalin üzerinde yazı yazılacak olan yüzeyin üzerinde ince gözenekler elde etmek amacıyla yapılan kumlama işlemi ile güzel bir plaket yapılır. Kumlama makinesi tarafından yüksek bir basınçla püskürtülen ince kumlar kristal yüzeyde gözeneklerin oluşmasını sağlar. Oldukça meşakkatli bir işlem olan kumlama deneyimli kişiler tarafından yapılır. Sizlere çok uygun fiyatlarla plaket, madalya, rozet, isimlik ve kupa çeşitleri sunan ve kişiye göre özelleştiren firmalar sayesinde istediğiniz gibi bir ürüne sahip olabilirsiniz. Oldukça fazla olan ürün çeşitleri ve fiyatları hakkında firmadan bilgi alabilirsiniz.