Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Belirli bir güvencesi olmayan insanlar için sağlık giderlerini karşılamak mümkün değildir, SSK ya da başka bir güvencesi olanlar için hastane masraflarını karşılamak sorun olmazken ne yazık ki bazı sağlık giderleri SSK kapsamında olmayabiliyor. Bu durum çalışanların bazı durumlarda sağlık giderlerinin artmasına neden oluyor. İşte bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak gerekliliği doğuyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi için online internet sayfaları ile iletişim kurabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Çalışanların sigorta kurumları tarafından karşılanmayan, karşılansa da bir kısmı kapsam dışında olduğu için çalışanın cebinden para çıkmasına neden olan sigorta giderlerini karşılamak için yaptırılan özel sağlık sigortasıdır. Daha yüksek standartta sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi olan tamamlayıcı sağlık sigortası kurum tarafından limitleri aştığı için sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlar. Ayakta ve yatarak tedavi imkanı sunan bu uygulama, sigortalının özel hastanelerde sağlık hizmetinden daha kapsamlı faydalanmasını sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Sağlık Giderlerini Karşılar?

Devlet ya da çalışılan kurum tarafından yapılan sigortaya ek olarak yapılan tamamlayıcı sigorta, yılda 9-10 kez özel hastanede muayene olmanızı sağlar. Küçük sağlık problemleri kadar daha önemli sağlık sorunlarında da bu sigortadan yararlanmanız mümkündür. Yatarak muayenede ihtiyacınız olan her şey sigorta dahilinde karşılanır. Küçük primler halinde ödeme yaparak sağlık sorunlarınızı daha kaliteli ve özel şekilde gidermek için online internet sayfaları ile iletişime geçerek tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz.