Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bes yani bireysel emeklilik sigortası nedir bu içeriğimiz sayesinde tüm detayları hakkında bilgi edinebilirsiniz, Bireysel Emeklilik Sistemi en kısa adıyla BES olarak adlandırılır. Genç yaşlardaki hayat standardınızı gelecekte ve yaşlandığınız zamanlarda da devam ettirebilmeniz adına size birikim imkanı sunar. Devlet katkısıyla desteklenen ve Sosyal Güvenlik Sistemini tamamlayan avantajlı bir sistemdir. Bes sayesinde gelecek için ne zaman, nasıl ve ne şekilde tasarruf edebileceğinize karar verebilirsiniz.

Bes Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Katılabilir?

BES ile gelecek için en iyi şekilde tasarruf edebilir ve kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Bunun için SGK'lı olmanız bile gerekmez. Zira BES katılımcısı olmak için meslek sahibi olma şartı aranmaz sadece 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli olacaktır.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?

BES’de katkı payı ödemeleri için; bir, üç veya altı aylık dönemlerde 10 yıllık ödeme periyodu seçmeniz gerekir. Fiba Emeklilik uzmanları ile iletişim kurduğunuzda Bireysel Emeklilik Hesabınız oluşturulmaktadır. Ardından tüm ödemeler ve tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonları bu adınıza açılan hesapta değerlendirilecektir. Tüm Fiba bank BES yatırım faaliyetleri devletin yetkilendirdiği kurumlarca sürekli denetlendiğinden hesaplarınızda en ufak bir karışıklık ya da müdahale yaşanmaz. Fiba Bank’ın sağladığı Fiba Emeklilik sistemine dahil olmak için online internet sayfalarını inceleyebilirsiniz. Burada hangi ödeme periyodları ile ödeme yapmanız gerekir, kaç ay ya da yıl ödeme yapacaksınız, Fibalı olmanın şartları nedir gibi sorularınızı yanıtlayacak olan tüm detayları bulabilirsiniz.