Hastane Çıkışı Nedir, Kaç Parça Olmalıdır?

Hastane Çıkışı Nedir, Kaç Parça Olmalıdır?

Bebeklerin doğdukları anda ihtiyacı olan giyim eşyalarının bir arada bulunduğu setlere hastane çıkış seti denir, bu setlerin en önemli özelliği bebek için gerekli olan zıbın, body, ağız bezi, patikli pantolon, battaniye... gibi parçaları içinde bulunduruyor olmasıdır. Organik hastane çıkışı siparişi vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Hastane Çıkışı Gerekli midir ?

Hastane çıkışı doğumdan sonra bebek için gerekli olan kıyafetleri bulundurduğu için bu adla anılan bir settir. Aslında setin içinde bulunan her şey bebeğin ilk günlerde giyeceği parçalardan oluşur. Bebekler doğduklarında zıbın adı verilen, giydirilmesi ve çıkarılması kolay bir kıyafet giyerler. Bunun dışında patikli pantolon, mevsimine göre uzun kollu veya kısa kollu body bebeklerin ihtiyacı olan kıyafetler arasında yer alır. Bebek için yapılan alışverişin olmazsa olmazı battaniyedir. Hastane çıkış setinde mutlaka battaniye bulunmalıdır. Hafif ve kullanışı kolay organik bebek battaniyesi bebeğin cildini korur, yumuşacık dokusu sayesinde bebeğin daha huzurlu olmasını sağlar. Hastane çıkış setinde bulunan parçalar tek tek satın da alınabilir. Ancak tüm parçaların bir arada bulunduğu hastane setleri daha ergonomik ve ekonomiktir.

Hastane Çıkış Setinde Bulunması Gereken Parçalar

Organik hastane çıkışı bebeklerin hastaneden eve geliş sürecinde annelere büyük kolaylık sağlayan setlerdir. Bu setlerin içinde iç ve dış zıbın, battaniye, ağız bezi, patikli pantolon, body mutlaka bulunmalıdır. On bir parçalı hastane çıkış seti siparişi vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.